ریکاوری فیلم پاک شده دوربین مداربسته DVR NVR بصورت کاملا تخصصی انجام میگیرد

ریکاوری هارد DVR و تصاویر دوربین مداربسته, بازیابی فیلم دوربین مداربسته, رضا نهاوندی کارشناس بررسی و بازسازی صحنه جرم

ریکاوری هارد DVR و تصاویر دوربین مداربسته, بازیابی فیلم دوربین مداربسته, رضا نهاوندی کارشناس بررسی و بازسازی صحنه جرم

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ریکاوری فیلم پاک شده دوربین مداربسته
اطلاعات دستگاه بصورت دستی پاک شده اند
ریکاوری و بازیابی فیلم دوربین مداربسته , جرائم خاص , رضا نهاوندی کارشناس ادله الکترونیک
دستگاه را با ضربه خراب کرده اند
جایگزین شدن اطلاعات جدید
بدلیل نوسانات برق هارد خراب شده
هارد دوربین مداربسته را به کامپیوتر وصل کردیم
هارد دوربین مداربسته را روی دستگاه دیگر گذاشتیم اما فرمت شده
دستگاه دوربین مداربسته خراب شده اما هارد سالم است، برای دیدن فیلم ها چیکار کنیم ؟
اطلاعات هارد دوربین مداربسته ای که در آتش سوزی سوخته است، آیا قابل ریکاوری میباشد؟

ریکاوری اطلاعات پاک شده دوربین مداربسته

در این مطلب میخواهیم شما عزیزان رو با انواع مشکلاتی که برای اطلاعات دستگاه های دورببن مداربسته ایجاد میشود و فیلم های آن از دسترس خارج میشود آشنا کنیم و اطلاعاتی درباره راه های ریکاوری اطلاعات پاک شده دوربین مداربسته بیان کنیم.

این کار بسیار تخصصی و حساس میباشد.       توصیه میشود   ریکاوری اطلاعات پاک شده دوربین مداربسته را به افراد غیر متخصص نسپارید ،          زیرا ممکن است اطلاعات برای همیشه خراب شده و غیر قابل ریکاوری شوند.

مشتریان ما عمدتا با این مشکلات روبرو میشوند

ریکاوری-اطلاعات-دوربین-مداربسته, رضا نهاوندی, کارشناس جرائم خاص

دستگاه را با ضربه خراب کرده اند

برخی از مشتریان ما تماس گرفته اند و گفتند عده ای برای دزدی به محل رفته اند اما چون وقت کافی برای پاک کردن اطلاعات را نداشتند سعی کردند با ضربه زدن به دستگاه باعث نابودی اطلاعات بشوند. در این صورت باید اعلام کنم که ریکاوری شدن و یا نشدن اطلاعات بستگی به مقدار ضربه داره اما مجموعه ما با آخرین تجهیزات روز دنیا در کنار شماست تا بصورت سخت افزاری و حتی جراحی هارد بتوانیم ریکاوری اطلاعات پاک شده دوربین مداربسته شما را انجام بدهیم.

پرسش : بر اثر ضربه دستگاه دی وی آر خراب شده اما هارد سالمه، اطلاعات قابل دیدن هستند؟

پاسخ : با توجه به اینکه ساختار دستگاه دوربین مدار بسته متفاوت است شما نمیتوانید روی کامپیوتر و دستگاه دی وی آر دیگر اطلاعات را ببینید. حتما با اطلاعات دیکریپت بشود تا بتوان اطلاعات را دید. در این حالت اگر دستکاری نشده باشد تمام اطلاعات قابل ریکاوری هستند.

پرسش : هارد دستگاه بر اثر ضربه خراب شده! اطلاعات قابل ریکاوری هستند؟

پاسخ : بستگی به مقدار صدمه وارد بر هارد دارد اما معمولا با کمک تجهیزات تخصصی که در مجموعه موجود هست میتوانیم اطلاعات را ریکاوری کنیم اما باید قبل از هرچیزی با بخش فنی مجموعه مشورت کنید.

پرسش : بر اثر ضربه هارد کند میخونه و هنگ میکنه ! نمیتونیم اطلاعات رو ببینیم

پاسخ : در این شرایط هارد شما بخاطر ضربه ای که دیده ممکنه هد هارد ضعیف یا خراب شده باشه که تو این شرایط اصلا نباید هارد به دستگاه وصل باشه چون فشار میاره به هارد و هرچقدر بیشتر فشار بیاره ممکنه وضعیت خراب تر بشه پس سریعتر هارد را از برق بکشید.

جایگزین شدن اطلاعات جدید

هر دستگاه دوربین مداربسته از قطعه ای به نام هارد برای ذخیره شدن اطلاعات استفاده میکند. این هارد ها در ظرفیت های مختلفی وجود دارند ( 500 گیگ – 1 ترابایت – 2 ترابایت – 4 ترابایت – … ) که بستگی به تعداد دوربین ، کیفیت دوربین ها ، تنظیمات دستگاه دوربین مداربسته و … یک مقدار زمان مشخصی را میتوانند اطلاعات را روی هارد نگه دارند و بعد از پر شدن ظرفیت هارد دستگاه بصورت خودکار اولین فیلم ها را پاک کرده و فیلم های جدید دوباره جایگزین شده و به اصطلاح اوررایت میشوند.

پرسش : در این شرایط اطلاعات قبلی قابل بازگشت هستند؟

پاسخ : معمولا در شرایط اوررایت یا بازنویسی زمان فیلم مورد نظر ، مقدار زمانی که میتواند اطلاعات هارد را نگه دارد ، تنطیمات دوربین مهم است و قبل از ارسال هارد به مجموعه باید این موارد را با کارشناس جرائم خاص در میان بگذارید.

پرسش : دستگاه دی وی آر ما 1 ماهه ضبط میکنه ، اطلاعات 6 ماه قبل قابل ریکاوری میشوند؟

پاسخ : اگر دستگاه شما 1 ماهه رکورد کند ، بدلیل اینکه 6 بار روی هارد دوباره اوررایت شده ، درصد ریکاوری تاریخ مورد نظر شما نزدیک به صفر است.

پرسش: دستگاه دی وی آر ما 15 روزه ضبط میکند … امکان ریکاوری فیلم های 16 روز پیش وجود دارد ؟

پاسخ : با توجه به مقدار اوررایت یا بازنویسی یک روزه اطلاعات احتمال ریکاوری وجود دارد اما باید توسط کارشناس جرائم خاص تست شود تا دقیق مشخص شود.

بدلیل نوسانات برق هارد خراب شده

سعی کنید برای دستگاه دوربین مداربسته خود از محافظ برق استفاده کنید تا جلوی یکسری از نوسان های برق را بگیرد اما وقتی نوسان برق به دستگاه میخورد ممکن است برد دستگاه ، آداپتور و یا هارد را بسوزاند. اما در صورتی که هارد با نوسانات برق مواجه میشود ممکن است در اولین مرحله برد هارد خراب شود که در این صورت میتوان برد را تعمیر و یا تعویض کرد(رام هم باید تعویض گردد) و اطلاعات را برگرداند و یا هارد را تعمیر کرد اما اگر نوسان برق خیلی شدید باشد ممکن است هد هارد هم بسوراند که در این صورت حتما باید با کارشناس جرائم خاص برای مشاوره تماس بگیرید.

پرسش : برد هارد دوربین مداربسته سوخته. اطلاعات قابل برگشت هستند ؟

پاسخ : بله در این صورت میتوانید هارد را برای ما ارسال کنید تا برد هارد را تعمیر و یا تعویض کنند و اطلاعات به همان شکل در بیاوریم

پرسش : نوسان برق باعث شده تا برد دوربین مداربسته و هارد بسوزد ! اطلاعات قابل ریکاوری هستند ؟

پاسخ : بله در این صورت برد هارد قابل تعمیر و یا تعویض میباشد و مسئله مهم این است که شما نباید هارد را به کامپیوتر و یا دوربین مداربسته دیگری وصل کنید چرا که هارد را فرمت میکند. در این صورت بعد از تعویض و یا تعمیر برد اطلاعات باید با تجهیزات خاص ریکاوری شوند.

هارد دوربین مداربسته را به کامپیوتر وصل کردیم

وقتی هارد دوربین مدار بسته خود را به کامپیوتر وصل کنید آن را نمیشناسد و این یک امر طبیعی میباشد و مجبور به ساخت پارتیشن میشوید اما انتظار فرمت شدن اطلاعات بعد از ساخت پارتیشن را داشته باشید. اگر اطلاعات هارد دوربین مداربسته شما مهم است هرگز آن را به کامپیوتر وصل نکنید و حتما با یک مشاور در بازیابی اطلاعات مشورت کنید.

پرسش : هارد دوربین مداربسته رو کامپیوتر وصل کردم و فرمت شده. امکان ریکاوری هارد وجود دارد ؟

پاسخ : در این شرایط باید دستگاه دی وی آر را به همراه هارد به کارشناس جرائم خاص تحویل دهید تا اطلاعات شما ریکاوری شود.

پرسش : هارد را به کامپیوتر وصل کردم اما شناسایی نکرد.

پاسخ : این یک امر طبیعی است که بعد از وصل کردن هارد به کامپیوتر شناسایی نکند زیرا فایل سیستم های دستگاه دی وی آر با کامپیوتر متفاوت است. برای هارد پارتیشن جدید ایجاد نکنید تا هزینه و زمان کمتری برای بازیابی اطلاعات صرف شود. البته ممکن است هارد مشکل سخت افزاری داشته باشد که باید توسط کارشناس تعمیرات هارد تست شود.

دستگاه دوربین مداربسته خراب شده اما هارد سالم است ، برای دیدن فیلم ها چیکار کنیم ؟

وقتی که دستگاه دوربین مداربسته دچار خرابی میشود و نمیتواند هارد را شناسایی کند نباید هارد را به جای دیگری وصل کنید چون ممکن است فایل سیستم ها به هارد دوربین مداربسته نخورد و هارد را فرمت کند. بهتر است قبل از فرمت هارد ، آن را برای شرکت ارسال کنید تا اطلاعات را بصورت کامل و بدون ناقصی برای شما قابل دیدن کند.

پرسش : هارد را به جای دیگری وصل کردیم و اطلاعات فرمت شده! قابل ریکاوری هست ؟

پاسخ : در صورتی که اطلاعات جدیدی روی هارد ذخیره نشده باشد و توسط نرم افزار های موجود در اینترنت دستکاری نشده باشد ، اطلاعات قابل ریکاوری میباشد

پرسش : بعد از وصل کردن به دستگاه جدید چند روز هم روی آن رکورد کرده. امکان ریکاوری وجود دارد ؟

پاسخ :بستگی به مقدار زمان ضبط کل و مقدار زمانی که مجدد روز آن ضبط شده دارد اما ممکن است اطلاعات هارد دیگر به صورت تاریخ بندی و بر نگردد و یا بصورت کامل بر نگردد اما باز احتمال ریکاوری اطلاعات بالا است.

پرسش : یک بار روی دستگاه دیگر و یک بار روی همان دستگاه قبلی فرمت شده ! قابل ریکاوری هست ؟

پاسخ : در این شرایط هارد را به هیچ کجا حتی برای تست هم وصل نکنید چون مجدد فرمت میکند و هر بار وضعیت ریکاوری سخت تر میشود. در این شرایط اگر اطلاعات جدیدی روی هارد ذخیره نشود احتمال ریکاوری بالا میباشد.

هارد دوربین مداربسته را روی دستگاه دیگر گذاشتیم اما فرمت شده

وقتی که هارد را از روی یک دستگاه دوربین مداربسته برداشته و روی یک دستگاه دیگر میگذاریم باید انتظار فرمت شدن هارد توسط دستگاه جدید را داشته باشیم چون هر دستگاهی فایل سیستم ها و سیستم عامل خاص خود را دارند و وقتی یک هارد جدید به آن متصل میکنید دستگاه بصورت خودکار آن را فرمت میکند و با سیستم عامل و فایل سیستم دستگاه همگام سازی میکند و هارد را آماده سازی میکند تا بتواند اطلاعات جدید روی آن ضبط کند.

پرسش : هارد دوربین مداربسته رو به دستگاه جدید وصل کردم و فرمت شده. امکان ریکاوری هارد وجود دارد ؟

پاسخ : در صورتی که اطلاعات جدید ذخیره نشود بله امکان ریکاوری وجود دارد و سعی میکنیم که اطلاعات بصورت کامل ریکاوری شود.

پرسش : بعد از وصل کردن به دستگاه جدید چند روز هم روی آن رکورد کرده. امکان ریکاوری وجود دارد ؟

پاسخ : بستگی به مقدار زمان ضبط کل و مقدار زمانی که مجدد روز آن ضبط شده دارد اما ممکن است اطلاعات هارد دیگر به صورت تاریخ بندی و بر نگردد و یا بصورت کامل بر نگردد اما باز احتمال ریکاوری اطلاعات بالا است.

پرسش : یک بار روی دستگاه دیگر و یک بار روی همان دستگاه قبلی فرمت شده ! قابل ریکاوری هست ؟

پاسخ : در این شرایط هارد را به هیچ کجا حتی برای تست هم وصل نکنید چون مجدد فرمت میکند و هر بار وضعیت ریکاوری سخت تر میشود. در این شرایط اگر اطلاعات جدیدی روی هارد ذخیره نشود احتمال ریکاوری بالا میباشد.

اطلاعات هارد دوربین مداربسته ای که در آتش سوزی سوخته است ، قابل ریکاوری میباشد؟

 

دوستان عزیز باید توجه داشته باشند که در این مواقع هرچه زودتر دستگاه دوربین مدار بسته از آتش سوزی خارج شود بهتر است و صدمه کمتری به دستگاه وارد میشود. هر چقدر که روی قاب فلزی دستگاه سوخته باشد و اگر برد داخل دستگاه دی وی آر هم سوخته باشد زیاد تاثیری بر روی اطلاعات هارد ندارد. اما اگر خود هارددیسک سوخته باشد حتما باید توسط کارشناسان تست و پس از بررسی تخصصی هارد نتیجه جهت بازیابی اطلاعات هارد دوربین مدار بسته اعلام شود. توجه داشته باشید که اگر دستگاه دی وی آر سوخته باشد اما هارد سالم باشد ، هارد را به کامپیوتر و یا دستگاه دی وی آر دیگر متصل نکنید چرا که هارد پس از اتصال به دستگاه دیگر فرمت میشود.